Zprávy a vzkazy (i bez registrace)

⚠️ Bacha: odeslaný vzkaz mohou upravit nebo smazat jen admini. Takže nepiš pozdě v noci 😉

Pokud chceš, aby se u vzkazu zobrazila fotka tvoje profilová fotka, přihlas se.

Napiš vzkaz a odešli

 
 
 
 
👉 Obrázky lze vkládat jen pomocí odkazu.
 
1168 entries.
Simír Simír wrote on 29.5.2024 at 10:46
Přátelé, organizátoři, díky za parádní víkend na Slovácku!!! V pátek jsem asi překvapil všechny, včetně sebe. Ale sobota, to už byla taková moje klasika. 🍺🍺🍺😴😜 Tak na viděnou na podzim - nevíte, kde to máme? 😉 Čus, S.
Mrožík Mrožík wrote on 20.5.2024 at 22:03
2Martin: Raďas je po té narkóze volajaký zmetěný, tak ho omluv 😉😁
Simír Simír wrote on 20.5.2024 at 13:39
Zdarec bando. V pátek jedu na STK a pokud to klapne, dojedu v jedné stopě 😎 Kdyby náhodou ne, tak ve dvou, no 😉 Tschuss.
Martin Martin wrote on 17.5.2024 at 18:57
2Raďas - s tím kohoutem radíš nesmysl. PRI je od počátku věků na všech motorkách vč. XjR zaplavovací poloha, která vyřadí podtlakovou funkci kohoutu. Palivo pak drží jen jehlové ventilky. PRI se používá jen pro zaplavení/odkalení apod. Prostě po delší odstávce. ON je běžná poloha. RES je běžná rezerva.
Raďas Raďas wrote on 17.5.2024 at 10:22
2Zed: To je téma na sraz. Sériově žádná XJR nemá 130 koní. A čím koně nahnat ? Není to moc třeba, ale žeby otevřít karbce a výfuky ? 😜 2Mace: XJR uveze fše, co se ti na ni podaří naložit. S mou “maličkostí” a plnou polní máme kol půl tuny a furt to jede jag píchlá sfině. Jen brzdy jsou trošku delší … 2Kryšot: Hele a řekl ti negdo, že poloha “ON” je pouze na jaro, při zaplavování komor a jinak se používá k jízdě výhradně “PRI” při běžném provozu a “RES” pak jako rezerva s dojezdem cca 50 km ?
Zet Zet wrote on 15.5.2024 at 21:01
Která XJR má 130 koní ? (teda vím že Kubrtova 🙂 , myslím typ, rok a čím je ten výkon daný oproti seriovému motoru. dík za osvětu.
Lacina Lacina wrote on 10.5.2024 at 18:16
Jestli stavis barak,cihly,cement, přikup si sajdu 😄
Suchoš Suchoš wrote on 17.4.2024 at 19:47
Xjr uveze všechno , když jsem to loni vážil v JZD před odjezdem do Hr tak měla 358 kg ( tankvak, kufr, 2x boční brašna a na kufru 60 litrovej vak. k tomu já 115kg a žena 65kg . dovolená HR+MNE a zpět cca 2460km a v pohodě .
Kubrt Kubrt wrote on 15.4.2024 at 19:36
Já - 100 kg Maky - 60 kg Horní kufr chlast a nějaký věci - 15 kg Boční můj - 10 kg Boční Maky - 25 kg :o)) Tak to máme cca 210 kg a se 130 koňmi jede pořád jak splašená :o) Stačí ? :o)
MaCe1971 MaCe1971 wrote on 15.4.2024 at 12:38
Jednoduchý dotaz kolegové - kolik kg XJR uveze? 😉
Martin Martin wrote on 5.4.2024 at 9:17
Ahoj, nový orig. díl by měl být záruka že problém zmizí. Závada vyskytující se "občas" je každopádně noční můra. Přiznám se, že mě to trochu nakoplo to v uplynulém týdnu preventivně taky odpojit a zkontrolovat. 😊 Držím palce ať se dílo podaří.
Kryšot Kryšot wrote on 4.4.2024 at 21:11
Ahoj Martine, díky moc za rady, tohle vše jsem zkusil, i jsem hadičku od podtlaku odpojil jak z ventilu tak z příruby na třetím válci z prava, zkoušel jsem po instalaci repasního kitu v poloze ON i RES na ventilu podtlak nádechem přes trubičku, krásně membrána fungovala, při nádechu začal téct benzín a při uvolnění se tok zastavil, nic nekapalo, prostě to bylo naprosto suchý. Potom cca dva dny to stálo, ani kapka z přepadu, ryska oleje stále stejná, pak vyjížďka 120 km, párkrát jsme zastavovali a startovali, dojeli jsme domů, postavil jsem mašinu na centrální stojan, ráno jsem přišel a pod mašinou louže. Tak jsem odpojil palivovou hadici z ventilu, tekl benzín na polohu ON i RES, následně jsem sundal podtlakovou hadičku a bylo to beze změny. Napadlo mě, že tam bude v kitu možná nekvalitní pružinka, která se párkrát smrskla a napnula a nedovírá ta jehla v tom ventilu, stále pouští benzín, né naplno, ale prostě teče. Sestavenej byl určitě správně, protože 2 dny bez problémů zavíral. No nicméně jsem koupil origo za 4500,-Kč, už je doma, zítra ho tam dám a doufám, že mě neraní mrtvice, už bych fakt nevěděl co s tím. Nicméně závada musí být ve ventilu, nikde jinde. Ještě jednou fakt moc díky za ochotu poradit! Ahoj 🙂
Martin Martin wrote on 2.4.2024 at 16:01
K tomu otestování mě ještě napadlo - ten podtlak by šel na přírubě odpojit a mohl bys ho následně vytvořit např. nasazením na nějakou injekční stříkačku apod. a zkusit, jestli se to spolehlivě otevírá / zavírá nebo jak se to vůbec chová... ale to už vymýšlím, sám jsem to takhle nikdy nezkoušel.
Martin Martin wrote on 2.4.2024 at 15:41
Ahoj, jestli je to dobře poskládané, tak jediné co mě napadá je skřípnutá (nebo jinak přicpaná) hadička od podtlaku. Na třech válcich je nahoře na přírubě zaslepená taková čepička a na 3. válci zprava je ve stejnem mistě hadička k podtakovému ventilu. Vede do něj zespodu. Při vypnutém motoru by se měly tlaky vyrovnat a membrána by měla zavřit přivod paliva a těsnit. Pokud se tlak nevyrovná, membrána se nezavře a některý jehlový ventil v karburatoru to neudrži... a následek už známe. Někde je tam i dirka na vyrovnaní tlaků. Něco z toho bude neprůchodné. Jinak už mě nic nenapadá. Bohužel nevim, jak to bezpečně otestovat 🙁
Kryšot Kryšot wrote on 1.4.2024 at 16:04
Ahoj, tak jsem před víkendem rozebral palivový ventil, dal jsem tam kompletní sadu těsnění, včetně membrány, pružiny, prostě vše, co se dalo vyměnit. Nainstaloval jsem to zpátky do nádrže, nádrž napustil benzínem a nechal v poloze on asi 3 hodiny. Netekla ani kapka. Takže nádrž zpátky na mašinu, vypustil jsem olej a dal novej. Následně jsem nastartoval a mašinu projel. Druhý den jsem si kontroloval okénko hladiny oleje v motoru, nepřibylo nic. Další den jsme vyrazili s paní na projížďku, vše bylo naprosto v pořádku, dorazili jsme domů, motorku jsem dal na centrální stojan. Dnes ráno dorazím k motorce a opět z přepadu kapal benzín a kontrolní okénko hladiny oleje komplet zaplněné. Sundal jsem hadičku z ventilu a v poloze on tekl benzín. Opravdu nechápu proč, když to skoro 3 dny bylo ok a ani kapka. Stalo se tohle prosím někomu při přetěsnění ventilu, že by to po pár dnech teklo znovu? Mám tedy koupit originální nový ventil a dát ho tam? Trochu se bojím, aby to nebylo v tom samým. Díky moc za případnou radu. Na motorkari. cz jsem k tomuhle problému po přetěsnění nic nenašel.
Kryšot Kryšot wrote on 28.3.2024 at 19:38
Martine, fakt moc díky, vážím si toho a Tvé rady, moc mi to vše pomohlo, zítra se na to vrhnu, chci o víkendu jezdit :)). Také přeji krásnou sezónu a třeba se někdy potkáme na srazu. 🙂
Martin Martin wrote on 27.3.2024 at 22:17
Tak to jsem rád, že jsem tě navedl správně. Podtlakový kohout mě vždycky po čase začal zlobit na každé motorce 🙁 přitom úplně jednoduchá varianta ON/OFF kohoutu by kopec problémů vyřešila. Bio složka v benzínu taky našim prehistorickým palivovým soustavám moc nepomáhá. Všechno gumové odchází rychleji. Řešení je zatím tankovat benzíny s ETBE složkou (100 oktanová Verva, OMV100+ apod.), která neváže vodu, nezasírá soustavu usazeninami a ke gumovým součástkám je šetrnější. To měření hladiny v okénku je btw hodně citlivé na to jak rovně motorka stojí. Měrky ve víčku mi vzdycky přišly lepší. Přeji úspěšnou opravu a fajn sezonu 👍
Kryšot Kryšot wrote on 27.3.2024 at 18:23
Ahoj, ještě zpráva, jak jsem pokročil, tak jsem vypustil olej, celkem 4 litr, to znamená, žetam bylo asi 1 l benzínu. Objednal jsem novej olej a filtr. Nejprve udělám opravu benzínového kohoutu, abych si byl jistej, že nic neprotejká a potom udělám novej olej. Budu sledovat, jestli se problém s benzínem v oleji nebude opakovat, pak by došly na řadu karburátory. Ještě jednou moc děkuju.
Kryšot Kryšot wrote on 27.3.2024 at 10:34
Ahoj Martine, děkuju moc za Tvojí odpověď a radu. Sundal jsem hadičku z palivového ventilu a skutečně v poloze ON i RES prostě kape benzín. Objednal jsem sadu na jeho opravu, tak uvidím, co se bude dít po opravě. Koukal jsem na hladinu oleje, je lehce přes max, ale u studenýho motoru. Olej byl před 150 km dávaný nový. Cítit benzín z něj je, ale to mi bylo řečeno, že je normální. Nevím jak jinak změřit hladinu oleje, než skrze kontrolní okénko. Žádná měrka tam jiná není, tzn bez vypuštění oleje ven nepoznám, kolik benzínu se do oleje dostalo. Nebo se pletu? Díky moc za případnou radu. 🙂
Martin_XJR13 Martin_XJR13 wrote on 25.3.2024 at 18:52
Ahoj Kryšote, na serveru "motorkari.cz" je na fóru v sekci YAMAHA - XJR založených několik vláken, které problém popisují vč. řešení. Na prvních dvou stránkách k XJR130 jsou ty témata 3 nebo 4 Myslím, že se ti sešly 2 závady: 1/ palivový kohout je podtlakový, takže palivo by na poloze ON měl pouštět jen když běží motor. Tvůj kohout tuto funkci evidentně ztratil. Membrána uvnitř bude za ty roky asi pryč. 2/ jeden nebo více jehlových ventilů v karburátoru (v karburátorech) netěsní. Jejich gumičky budou za ty roky vymačkané a nesedí / netěsní jak by měly. Na všechno se snadno sežene opravná sada - znáš PARTSDEPOT nebo zde v diskusích odkazovaný HZ MOTO ? Každopádně u netěsnosti palivové soustavy hrozí, že ti benzín proteče do oleje a naplní motor, takže to bez kontroly hladiny oleje nestartuj. Proč se dělalo čištění karburátorů ? bylo jim něco ? Je klidně možné, že ti někdo jen blbě složil.. každopádně bych to reklamoval u toho, kde se v tom naposledy hrabal 🙂

Chceš klubovou mikinu?

Klikni tady

Mapka Bandy a srazů

Náhodné foto z galerií

Naše cesta (archiv)

Stav nouze? Piš na

Naše banda na bůčku