Vážení návštěvníci těchto stránek

Všimněte si toho, že Vás nazývám poměrně slušně, nezvykle pro mne, byť nás navštěvují lidé různých povah, sort a nálad. Přes to píšu vážení, protože mi to pěkně zní. Z rádia „vaří“ Tublatanka a já vzpomínám na to, jak v těchto místech před pár lety nebylo vůbec nic. Tento HTML kód neexistoval, já chodil obdivovat do Motoshopu u nás v Brně na Nováčkový zbrusu novou XJR, náčelník bruslil před svým domem v Domcích (to je, co?) na rybníku a semtam ho objel na Jawce, na Mrožíka jsme se chodili koukat zatím jen do ZOO a spousta lidí, těch kteří tu dnes běžně diskutujou o technických věcech našich strojů, či o naprostejch blbinách, tenkrát vůbec nevěděla, že poznají takovou hordu spřízněnejch duší a pěknejch motorek.
Na začátku nebylo slovo, jak by se nabízelo napsat. V pravěku našich setkání byl právě ten kód HTML. Náčelník, tenkrát ještě Petr Zachariáš, zadal kód na server a bylo to! Bylo to, že jsme se mu s Kraťasem ozvali. Kraťas to je ten, co si koupil motorku taky na Nováčkový v Brně a vzhledem k tomu, že je celník a já občas něco pašuju, znali jsme se. No a ve vyhledávači na NETU byl jeden jedinej odkaz. www.yamaha-xjr.wz.cz. Je k tomu potřeba ještě něco dodávat? Asi ne, všechno už je v sekci “Plánované akce” a “Fotky z akcí a srazů”. Možná bych měl napsat, vlastně ne, musím to napsat (on mi to stejně vyškrtá ten náš náčelník), že je to strašně fajn. To, že jsme se takhle setkali a seznámili. Těšíme se na sebe vždycky dvakrát do roka, kdy připravujeme sraz, popřípadě na setkání mezi těmito srazy ať ve vinným sklípku, nebo někde, kde je místo k posezení a strávení příjemnejch chvilek s fajn lidma. Škoda jen, že někteří kamarádi už bohužel nejsou mezi náma. Jistě by koukali jak to válíme. No ale však se určitě zase někdy všichni sjedem na obrovským sraze. Přeju si jistě za Vás za všechny, ať nám to všechno funguje, ano vy rejpalové, opravdu všechno a ať jste s náma aspoň tak spokojení, jako doposud.
Tady mělo být původně nějaký motorkářský heslo nejlíp v angličtině, ale máme motorky japonský a japonsky neumím, napíšu to tedy jak mi zobák narost: píp, píp…
Jezděte, jezděte opatrně, milujte se, buďte na sebe i na ostatní hodní a užívejte si toho života, dokud tady jsme.

Savana, za všechny, co se tady o to tak pěkně a zodpovědně staraj.

Banda XJR

Štíty hor a dlouhé pásy dálnic,
v očích žár a vítr ve vlasech.
Jarní kroupy za větrných vánic,
scenérie, co nám berou dech.

Jo, jo, jo, my jsme banda XJR,
jo, jo, jo, s náma žene stádo koní,
jo, jo, jo, vyrážíme na sever,
jo, jo, jo, dívčí oko slzu roní…

Je to osud celé naše bytí,
XJR nám život zavelel.
Spletitý je jako klubko nití,
ranní úsvit, jdeme do sedel.

Joo, joo…

Kola šumí k asfaltu se lepí,
patníky svítí světlo odráží,
benzín voní a bílé čáry letí,
svět se jeví barevnou koláží.

Joo, joo…